Přejeme vám dobrý nový rok 2023, aby vám nechyběla láska ani peníze ani žádné důležité informace, ať už o vašich blízkých, které máte rádi nebo o vašem blízkém okolí na Praze 12. Nejen jako Vaši zastupitelé na vás myslíme a uděláme vše pro to, abyste neměli nouzi například o to, co je směrem od radnice pro vás důležité. Již teď spěcháme s informací, která může být pro vás důležitá.

Modřanský biograf již má vybudovanou zdvihací schodišťovou plošinu, kterou se vozíčkář dostane bezbariérově do kina nebo přilehlé restaurace. Nesložili jsme ruce do klína a pokračujeme v odstraňování bariér v prostoru kina, kde v přístupu na toalety brání schod a problémem zde může být i manipulační prostor pro otáčení vozíku. I tuto bariéru máme v plánu odstranit. K tomuto účelu uspořádala o.p.s. Polovina nebe 3.12.2022 veřejnou sbírku na koncertu Muzikálem bez bariér u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených. Během osmi ročníků benefičního koncertu již vystoupili pod patronací Michaely Tomešové známé osobnosti jako jsou Eva Burešová, Berenika Kohoutová, David Gránský, Milan Peroutka, Tomáš Trapl, Peter Pecha, Michal Kavalčík, Marián Vojtko, Michaela Gemrotová, Alžběta Bartošová, Petra Vojtková, Ivana Korolová, Jan Fanta, Jan Kříž, Elis Ochmanová, Tomáš Löbl, Kateřina Bohatová, Šimon Bílina, Richard Pekárek, Zbyněk Fric, Jan Kříž, Peter Pecha, Přemysl Pálek, Jan Tenkrát nebo Roman Tomeš, který posledním večerem provázel.

Letos se díky oblíbeným zpěvákům, jež se vyznačují neobyčejným nadšením a osobním nasazením, vybralo přes 80 tisíc korun. Děkujeme všem, kteří jste přispěli.
Krásně se vyjádřili na tiskové konferenci muzikáloví zpěváci, kteří se vzdávají svého honoráře ve prospěch Modřanského biografu: Vylepšujeme si touto podporou svoji karmu.

PhDr. Bc. Daniela Rázková,
zastupitelka za Změnu pro Prahu 12