Aktuality

Kdo seje a sklízí ovoce?

Na Facebooku se objevil před několika dny status pana starosty, že konečně začne výstavba kanalizace na Točné. Rada hlavního města Prahy totiž schválila výběr zhotovitele výtlačného řadu z Točné do Cholupic.

To je jistě dobrá zpráva, ale reakce občanů Točné je rozpačitá: „Je určitě velkým úspěchem schválení výstavby kanalizace – z Točné do Cholupic. Nevím, po čtrnácti letech od prvního požadavku Petičního výboru?

Čti více »

Změna pro Prahu 12 nesouhlasí s odložením výstavby bazénu

Občané Prahy 12 se měli dočkat výstavby tolik očekávaného bazénu. Ten měl být součástí developerského projektu EP Real Estate v oblasti křižovatky ulic Generála Šišky a Čs. Exilu. Bývalá vedení radnice se na tomto záměru s developerem v minulosti smluvně dohodla. Bazén byl opakovaně veřejnosti v daném místě prezentován jako téměř hotová věc. O to větší zklamání přinášejí postoje současného vedení radnice, které, dle dostupných informací, od záměru výstavby bazénu v rámci předmětného projektu ustupuje. Developer totiž argumentuje, že kvůli požadavkům na parkování zde výstavba bazénu není možná.

Čti více »

Dlouhá cesta ke kinu bez bariér je u konce

Je to skoro patnáct let, kdy si mi vozíčkář pan Pavel Burda posteskl, že s ohledem na bariéru schodů nemůže navštěvovat Modřanský biograf. Jednala jsem proto s majitelkou kina paní Bohuslavou Gregerovou, která sice nezbytné úpravy podporovala, ale náklady byly nad její finanční možnosti.

Připadá mi to proto téměř jako malý zázrak, že po letitých diskuzích v radě a zastupitelstvu je Modřanský biograf od února letošního roku konečně bezbariérový.

Čti více »

Občanská vybavenost na Praze 12

Praha 12 je pozoruhodná městská část Prahy. Skládá se z relativně malé části historických malých domků, pak z velké části rozsáhlých sídlišť z dob před rokem 1989 a nyní z nových sídlišť budovaných současnými developery. Právě kvůli nim je Praha 12 v centru pozornosti mnoha z nich. A přirozeně vzniká otázka po rozsahu občanské vybavenosti na Praze 12 v porovnání historie, velkovýstavby před rokem 1989 a velkovýstavby nyní.

Čti více »

Ať je vaše zdraví na 1. místě

Vstup do nového roku provází zpravidla řada osobních předsevzetí. Letos by tím mohlo být například více se starat o vlastní zdraví. Doporučuji k tomu využít screeningových onkologických programů určených konkrétním skupinám lidí. Jsou přístupné také občanům Městské části Praha 12.

Čti více »

Muzikálem bez bariér pro Polovinu nebe… již podeváté

Muzikál bez bariér, kde bez nároku na honorář vystoupili na podporu vozíčkářů 26.11. 2023 v Divadle Kalich přední čeští muzikáloví umělci.
Zazněly hity z muzikálů Vlasy, Srdcový král, Pomáda, Hamlet ad. Za krásnou atmosféru děkuji i kapele Václava Tobrmana, který na místě složil a zazpíval píseň, na jejíž text použil 5 slov, vybraných publikem. Tento koncert byl již o jara 2023 beznadějně vyprodán a zakoupením vstupenky jste podpořili pomoc tělesně postiženým.

Čti více »