Doc. Ing. Kateřina Rubešová, Ph.D.

Titul, jméno a příjmení

Doc. Ing. Kateřina Rubešová, Ph.D.

Věk

50

Povolání

pedagog na VŠ

Region

Praha 12, Modřany

Místo na kandidátce

14

Politická příslušnost

bez politické příslušnosti – nezávislý kandidát

Motto

Nenechme se znechutit agresivní sobeckou politikou.

O mně

V Praze 12 žiji od svých 3 let. Vyrostla jsem v Komořanech a i se svojí rodinou jsem si zvolila Prahu 12 za svůj domov.

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

Do politického života jsem se nikdy nerozhodla vstoupit dobrovolně, byla jsem k tomu ‘dotlačena’ bezmocí při sledování mechanismů při rozhodování o změnách územního plánu na úrovni hlavního města Prahy a při sledování tehdejšího alibismu představitelů naší obce. Jako náhradník jsem ke konci volebního období 2006-2010 strávila určitý čas v Zastupitelstvu MČ Praha 12. V současnosti i do budoucna chápu můj politický život jako zájem (i když pasivní) o dění v naší obci, ale i za jejími hranicemi.

Proč kandiduji na Praze 12

Svoji kandidaturu považuji za morální podporu lidem, které nikdy nepřestanu obdivovat za jejich odvahu, pracovitost a odhodlání věnovat svůj čas a úsilí pro blaho ‘mlčící pasivní většiny’. Tito lidé vedou tuto kandidátku a doufám, že budou mít i v dalším volebním období příležitost ovlivnit dění na Praze 12.

Kontakt na mě

Katerina.Rubesova@vscht.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Do zastupitelstva nemám v plánu vstoupit, ale nejdůležitější pro mne jako pro občana je informovanost o dění v mém okolí (developerské projekty) a pocit, že obec stojí za svými občany a ne za jinými zájmy (developeři, Magistrát hl. m. Prahy).