Helena Holková

Titul, jméno a příjmení

Helena Holková

Věk

49

Povolání

technická podpora

Region

Praha 12, Kamýk

Místo na kandidátce

35

Politická příslušnost

členka strany KDU-ČSL

Motto

’Buďte změnou, kterou chcete ve světě vidět’ (Máhatmá Gándhí)

O mně

Vyrůstala jsem v rodině, kde politika nebyla tabu. Můj otec patřil ve 40. letech minulého století k aktivním studentům, kteří bojovali za své ideály. Ráda vzpomínám na naše hovory o historii Československa, jeho názory na politické dění u nás. Na začátku 90. let se opět aktivně zapojil do politiky, a tak jsem také díky němu ve svých osmnácti letech vstoupila do řad KDU-ČSL. Politice jsem se přestala věnovat, když se mi narodily úžasné tři děti, kterým jsem se snažila plně věnovat.

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

Prvním impulzem pro mě bylo nesmyslné slučování škol na Praze 4, kam docházely mé starší děti. Tím jsem se dostala do komunální politiky a školství. Nestačila jsem se divit, kdo o nás rozhoduje a co všechno se na radnici řeší bez nás.

Proč kandiduji na Praze 12

Na Kamýku (dříve nazývané Lhotka) bydlím již přes čtyřicet let. Je tady krásně. Jen mě štve, kolik zbytečných staveb vyrostlo na místech, kde bylo plno zeleně.

Kontakt na mě

helena.holko@seznam.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Chtěla bych se zabývat školstvím a podmínkám pro trávení volného času. Radnice je pro lidi, kteří zde bydlí. Je to služba, ne byznys.%