Ing. Jiří Flieger

Titul, jméno a příjmení

Ing. Jiří Flieger

Věk

55

Povolání

OSVČ a projektový inženýr v jedné osobě, místopředseda hnutí Změna pro Prahu 12

Region

Praha 12, Modřany

Místo na kandidátce

7

Politická příslušnost

bez politické příslušnosti

Motto

‘Zatím co si na Smolíčkovi Pacholíčkovi smlsne kdejaká havěť,……. jeleni se klidně pasou’ (Jára Cimrman)

O mně

Narodil jsem se v roce 1967 v Praze a v tzv. ‘starých’ Modřanech žiji od narození. To je mimochodem zejména hlavní důvod, proč mám k tomuto regionu i osobní vztah a není mi jeho další osud lhostejný. Po absolvování základní školy v Modřanech, kde jsem prošel jak ‘základku’ K Dolům, tak i školu T.G.Masaryka, jsem vystudoval SPŠ strojní v Betlémské ulici. Své vzdělání jsem nakonec dokončil na ČVUT, Fakulta strojní.Po ukončení studia a získaní pracovních zkušeností jsem zastával různé pracovní pozice, zejména v projektovém managementu, zaměřeném na strojírenství. V současné době se věnuji vlastnímu podnikání a mým cílem je vybudovat prosperující, pružnou a nebyrokratickou společnost. Mezi mé zájmy patří kolo, lyže, cestování a sportovní rybolov, kde aktivně pracuji ve spolku ČRS-MO Praha 4 Modřany. Vedle toho jsem také ‘věrný’ svému příjmení tím, že miluji letadla a létání. Nejsem členem žádné politické strany, nicméně další vývoj Modřan, resp. Prahy 12 mi není vůbec lhostejný. Proto jsem se rozhodl aktivně zapojit do veřejného života.

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

Rozvoj Modřan a celé Prahy 12 mi není vůbec lhostejný. Se spoustou věcí, které se ‘u nás’ zejména v posledních letech dějí nesouhlasím, a proto jsem se rozhodl spíše než nadávat ‘u piva’ pokusit se to nějak změnit nebo alespoň ovlivnit. V letech 2008 – 2012 jsem aktivně působil v O.S. Písková – Na Havránce, kde jsme se snažili hájit naše životní prostředí a zejména zájmy občanů, našich sousedů v Čechově čtvrti. Vedle toho se velkou měrou spolupodílím i na tvorbě internetového zpravodaje regionu ‘Modřanské noviny’.

Proč kandiduji na Praze 12

Současný rozvoj a vývoj našeho regionu, tzn. Prahy 12 se mi ani trochu nelíbí a nechci jednou zjistit, že žiji v městské části s nejhoršími podmínkami pro bydlení. Nelíbí se mi stále nekončící, bezkoncepční výstavba a silové prosazování megalomanských projektů bez naslouchání hlasu veřejnosti a obzvláště mi vadí omezování stávajících obyvatel obtěžující dopravou, která nemá v obytných čtvrtích co dělat. Zastávám názor, že sice máme právo žít ve svobodné společnosti, nicméně svoboda jednotlivce končí tam, kde už začíná svoboda druhého.Chtěl bych, aby slovo ‘zastupitel’ skutečně naplňovalo svůj význam….zastupovat občany, kteří mi věří a proto mi dávají i svůj hlas.

Kontakt na mě

jiri.flieger@volny.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Chtěl bych se zasadit za radnici, která bude ‘otevřená’ pro své občany a bude hájit jejich zájmy před zájmy developerských společností. Rád bych se zasadil i o koncepční řešení automobilové dopravy a parkování, neboť jako okrajová městská část s s tímto problémem hodně trpíme. Tvrdím, že stávající politická reprezentace absolutně zapomíná na parkovací domy, které by se měly spolufinancovat ze Středočeského kraje. Rád bych se také zasadil o lepší podmínky pro sport a využití volného času, neboť současná a ‘opěvovaná’ cyklostezka podél Vltavy mi spíše připadá jako dálnice D1 v pátek odpoledne, kde je rizikem se tam vůbec objevit. Vedle toho mi ani dětské hřiště s asfaltovým povrchem, budované z financí EU nepřipadá jako odpovídající místo na fotbálek a dětské hry na složených dlažebních kostkách také nevidím jako ‘to nejlepší’. Na druhou stranu jsem pevně přesvědčen, že cyklisté patří na cyklostezky, a nikoliv na silnice s vyhrazenými ‘cyklo-pruhy’.Chtěl bych, aby i komunální politika měla svoji úroveň, aby si obyvatelé mohli své radnice vážit a aby veřejná zasedání zastupitelstva nevypadala jako bezduché výjevy z hospody páté cenové skupiny.