Jan Kapasný

Titul, jméno a příjmení

Jan Kapasný

Věk

36

Povolání

laborant

Region

Praha 12, Modřany

Místo na kandidátce

9

Politická příslušnost

člen KDU-ČSL

Motto

Rodina jako základ společnosti a otevřený dialog politických stran

O mně

V roce 2005 jsem vystudoval Arcibiskupské gymnázium v Praze, přičemž šestý ročník jsem strávil na spřízněném gymnáziu Kolleg St. Blasien v Německu. Následně jsem dva roky jsem studoval na VŠCHT a rok na Univerzitě Karlově. Po ukončení studia jsem pracoval jako laborant ve Vodních zdrojích GLS na Zbraslavi,  letech 2010-2019 jsem pak působil ve firmě Saint Gobain Construction Products, divize Weber na pozici zástupce vedoucího laboratoře. V kariérním růstu jsem následně pokračoval jako laborant ve firmě Zentiva a.s., přičemž v současnosti pracuji jako OSVČ v oboru zákaznické podpory pro firmu Hastraffic.Mám rád knihy a filmy, především žánr fantasy a krimi, počítačové hry a hlavně pěší turistiku.

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

V posledních letech probíhá v okolí mého bydliště rozsáhlá výstavba, při čemž zjišťuji poměrně závažná pochybení při plánování a realizaci některých projektů. Proto se chci pokusit co nejvíce se přiblížit právě rozhodovacímu procesu podobných budoucích projektů tak, abych měl možnost je pozitivně ovlivnit.

Proč kandiduji na Praze 12

Na Praze 12 kandiduji přirozeně proto, že se jedná o můj domov a rád bych, aby zůstal dobrým místem pro život pro současné i budoucí obyvatele.

Kontakt na mě

JanKapasny@gmail.com

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Rád bych se zapojil do řešení potíží souvisejících s poměrně překotnou bytovou výstavbou a se zaostáváním rozvoje služeb občanské vybavenosti. Dále bych se chtěl zaměřit na jednání o řešeních současné neutěšené dopravní situace, nedostatečného parkování či doplnění občanské vybavenosti v dosud nedořešených oblastech Prahy 12. jako například nedostatečná kapacita ve školských a zdravotnických zařízeních. V neposlední řadě bych se rád zasadil i o navýšení počtu obecních bytů.