Mgr. Nikola Turková

Titul, jméno a příjmení

Mgr. Nikola Turková

Věk

28

Povolání

právnička

Region

Praha 12, Modřany

Místo na kandidátce

13

Politická příslušnost

bez politické příslušnosti za STAN

Motto

Záleží jen na nás, zda a jak se postaráme o to, jaká dvanáctka bude.

O mně

Jmenuji se Nikola Turková, je mi 28 let a společně se svým manželem žiji na dvanáctce. Od malička jsem se věnovala cyklistice, prošla reprezentací a účastnila se mistroství světa i Evropy. Bohužel zdraví mi nedovolilo se cyklistice na profesionální úrovni věnovat. Po gymnáziu mě tak namísto šlapání do pedálů čekalo studium práv v Olomouci a poté v rakouském Salzburgu. Profesí jsem právnička. Vyučuji však také na vysoké škole. Sport naštěstí z mého okolí nezmizel a z pozice místopředsedkyně představenstva se starám o tenisový klub Sparta Praha a sem tam si vyšlápnu na kolo se svým manželem, který se cyklistikou živí. Když budete mít chuť, můžete vyjet někdy s námi 😊

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

Pro vztah k místu, kde žiji, jsem byla vedená již od malička. Můj starší bratr je dlouholetým starostou v jedné jihomoravské vesničce. Jsem přesvědčená, že komunální politika by neměla být o heslech a politikaření za účelem, kdo kde urve lépe placenou funkci, ale o praktickém přístupu k naplnění toho, aby místo, kde žijeme, bylo pro nás příjemným.

Proč kandiduji na Praze 12

Můžeme řešit malé věci jako čistotu na zastávkách, u košů, přes údržbu veřejných prostranství a skončit můžeme u dostupné infrastruktury, zdravotní a sociální péče nebo výstavby pro toto století něčeho tak obvyklého a zároveň potřebného, jako je kanalizace v částech Prahy 12, kde není.

Kontakt na mě

nikolhlubinkova@seznam.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Kdyby se mi podařilo dostat se do zastupitelstva, ráda bych dohlédla, aby lidé a firmy, kteří pro naši městskou část pracují, dělali kvalitně svoji práci.