MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA

Titul, jméno a příjmení

MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA

Věk

53

Povolání

lékař, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN, poslanec Parlamentu České republiky, zastupitel městské části Praha 12

Region

Praha 12, Modřany

Místo na kandidátce

15

Politická příslušnost

KDU-ČSL

Motto

Pečuj o svou obec, ona bude pečovat o Tebe.

O mně

Celý život žiji v Praze 12, mám to tu rád. Vychoval jsem zde své děti a těším se, že zde vychovám i své vnuky a vnučky. V zastupitelstvu pracuji již asi 28 let. Snažím se, aby se nám tu všem žilo dobře, aby Praha 12 nebyla jen okraj Prahy, kam se tisíce lidí jede vyspat, ale dobré místo k žití.

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

Do lokální politiky jsem vstoupil spíše náhodou. Kandidoval jsem na posledním místě kandidátky a preferencemi jsem byl zvolen. Celkem tři volební období jsem pracoval v Radě městské části Prahy 12 a zároveň jako lékař. Při práci v Radě mě vždy zajímala především témata zdravotnická, sociální a také oblast bydlení. 10 let jsem pracoval jako náměstek ředitele pro léčebnou péči ve Fakultní Thomayerově nemocnici a 4 roky jako náměstek ministra zdravotnictví. Řešil jsem především problémy organizace a financování. Po celou dobu jsem se snažil o zlepšení kvality zdravotnického systému. Lékařskou praxi jsem si po celou dobu udržel. Proto jsem se v roce 2019 plně do FTN na svou mateřskou kliniku vrátil a zastávám zde místo přednosty. Ve sněmovních volbách 2021 jsem byl zvolen poslancem Parlamentu České republiky, zde pracuji ve zdravotním výboru a komisi pro odposlechy.

Proč kandiduji na Praze 12

Jsem Váš zastupitel již několik volebních období a po letech, kdy jsem se snažil hájit Vaše zájmy v Zastupitelstvu i Radě MČ P12 chci nyní především podpořit ZMĚNU PRO PRAHU 12 a pomoci vámi zvoleným zastupitelům, aby vedli správně naši městskou část a vyvarovali se chyb, které není třeba opakovat. Jsem Váš spoluobčan, kamarád a někdo, komu nejste lhostejní.

Kontakt na mě

tom.philipp@ftn.cz

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Mým hlavním zájmem v politice je zlepšení systému poskytování zdravotní a sociální péče, zlepšení podmínek poskytování školních i mimoškolních aktivit a péče o kvalitní bydlení v Praze 12 včetně udržení dostatku zeleně pro oddych.