Viktor Bosák

Titul, jméno a příjmení

Viktor Bosák

Věk

20

Povolání

student Právnické fakulty Univerzity Karlovy

Region

Praha 12, Modřany

Místo na kandidátce

19

Politická příslušnost

nestraník, registrovaný příznivec hnutí STAN

Motto

Není mi jedno, kde žiju.

O mně

Už od mala jsem se zajímal o dění v místě, kde žiju. Lidé se častokrát zajímají o celorepublikové dění, ovšem to, co nás nejvíce ovlivňuje, je život v našich bydlištích. Už od svého narození žiju na Praze 12 a jsem zde spokojený – jedná se o krásný kout našeho hlavního města, kde je příroda či prostor na klidný odpočinek. Troufám si tedy tvrdit, že oblast, kde žiju, znám velmi dobře. %O dění na radnici se více zajímám od vstupu do politického života ve svých 18 letech a za tu dobu jsem se stačil seznámit s problémy, které naší městkou část sužují. Například jsem se zajímal a bojoval proti prodeji obecních bytů v Komořanské ulici. S pomocí především mého kolegy Zbyňka Boublíka se nám podařilo tento záměr vedení Prahy 12 zastavit. %Ve svém volném čase hraju na klavír, zahraju si fotbal nebo ho sleduji či se rád zajdu podívat do nějakého divadla.

Proč jsem se rozhodl/a vstoupit do politického života

O politiku jsem se zajímal od mala a vždy jsem hledal někoho, kdo by mohl problémy, které se týkaly ať už dění na místní úrovni či na celostátní úrovni, efektivně, poctivě a nepopulisticky řešit. Když se blížili mé osmnácté narozeniny, řekl jsem si, že nejlepší způsob, jak v této situaci pomoci, je aktivní vstup do politiky.

Proč kandiduji na Praze 12

Jak už jsem zmínil ve svém mottu – není mi jedno, kde žiju a co se na Praze 12 děje. Chci, aby se nám tu lépe žilo a chci se na tom aktivně podílet.

Kontakt na mě

Čemu se budu v zastupitelstvu věnovat

Především se chci věnovat dostupnému bydlení. Je to problém, který trápí Prahu už po delší dobu a týká se to i naší městské části. Rád bych se tedy zasadil o výstavbu obecních bytů, bytů pro matky samoživitelky či o dostupné byty pro mladé. Zásadní pro mě také je, aby developeři, kteří zde budou stavět, také finančně přispívali na rozvoj městské části. Jako důležité také vnímám situaci v dopravě či rozvoj kulturních akcí na Praze 12.