Proč volit „ZMĚNU PRO PRAHU 12“

Obsah

1. Podrobný program

Pro období let 2022 až 2026 máme připravený podrobný program, který pamatuje na všechny oblasti a reaguje na výzvy, které před námi stojí: jde například o plánovanou výstavbu metra D a s tím související témata jako je rozvoj občanské vybavenosti a dostatečná kapacita parkování.

Nemovitosti obce nechceme prodávat, neboť jsou nezbytné pro chybějící zdravotnická a sociální zařízení, školy nebo sportovní zařízení včetně bazénu. Budeme prosazovat systémové řešení, aby děti měly více pohybu, a tím je propojení základních škol a sportovních klubů, které by koordinovala radnice.

2. Odbornost kandidátů

Jsme odborníci a máme zkušenosti. To nabízíme namísto dosavadního amatérismu a nicnedělání. Změna pro Prahu 12 je přesvědčená, že radními na městské části mají být vzdělaní, kvalifikovaní, odborně zkušení lidé, kteří mají jasné cíle a dokáží také tyto cíle v praxi realizovat.  A především detailně znají procesy, které ve veřejné správě reálně fungují.

Každý radní se musí své práci na radnici intenzivně každý den na plno věnovat, musí umět vést kolektiv spolupracovníků, zaměstnanců radnice, kontrolovat stav věcí, dávat směr a kurs. Změna pro Prahu 12 nabídne občanům městské části v letošních komunálních volbách zkušené a pracovité kandidáty, kteří se se nebojí převzít odpovědnost. Změna pro Prahu 12 je schopna řídit obec a především vždy stát na straně místních lidí.

3. Náprava „zpackaných kauz“

Napravíme „zpackané kauzy“ amatérsky opraveného Sofijského náměstí, kdy například naši zdravotně hendikepovaní spoluobčané, vozíčkáři, nemohou toto náměstí plnohodnotně dodnes využívat. Další známou kauzou je park Povodňová, kde nejen, že jsou nainstalovány pro veřejnost nebezpečné prvky, ale jak se ukázalo, stavělo se i bez projektu a řádného stavebního povolení. Pokud bude „Změna pro Prahu 12“ zvolena, bude opravdu co napravovat.

4. Důsledný „hlídač“

Umíme být důsledným hlídačem v opozičních zastupitelských řadách. Stejně tak dokážeme zodpovědně, odborně a s maximálním nasazením prosazovat dlouho odkládaná rozhodnutí ve vedení Prahy 12 při účasti v koalicích. Náš program vždy hájíme i za cenu našeho odvolání z placených funkcí, které vždy mělo smysl a upozornilo a blokovalo špatné projekty.